Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.
x
X

ZAPLANUJ SWÓJ SPACER

TEATRALNE POWĄZKI - JUŻ 10 LISTOPADA!

Listopad jest idealnym miesiącem na wspominanie. W ramach projektu Spacerownik Teatralny, Teatr Syrena w Warszawie i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zapraszają na pierwszy teatralny spacer po Starych Powązkach.
 
W czasie prawie dwugodzinnej wędrówki odwiedzimy i na chwilę zatrzymamy się przy grobach znanych aktorów i aktorek, reżyserów i organizatorów życia teatralnego – ludzi, których podziwialiśmy na scenie i ekranie, ale też takich, których znamy tylko z lektur. Dowiemy się, która królowa scen polskich i światowych była mistrzynią w pieczeniu pasztetów; jak miłość przenosiła nie tylko góry, ale i budowała teatry; gdzie spoczywa inżynier, który miał 40 lat, nawet 20 lat później; a gdzie słynna amantka sceniczna, której morderstwo wstrząsnęło XIX-wieczną Warszawą; która ze znanych aktorek, będąc już bardzo dojrzałą kobietą, z sukcesem zadebiutowała jako poetka; a która popularna aktorka jest matką chrzestną Magdy Umer. „Co milsze nad dobre u ludzi wspomnienia” - takie słowa Wincentego Pola widnieją na nagrobku Hanki Bielickiej. Zatem spotkajmy się o godz. 13.00 przy Bramie Św. Honoraty i powspominajmy tych, których już z nami nie ma.
Warszawa
Sobota, 10 listopada 2018
start godz. 13:00, przy Bramie św. Honoraty

Autorka: Joanna Mariuk

Uczestnictwo w spacerze jest bezpłatne.

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatr Syrena w Warszawie

www.spacerownikteatralny.pl