Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.
x
X

ZAPLANUJ SWÓJ SPACER

TEATR EKO STUDIO

Armii Krajowej 4

Prywatny Teatr Eko Studio założony został przez Andrzeja Czernika. Pierwsza premiera, Piłat Wojciecha Bąka (reż. Andrzej Czernik, prem. 13 marca 1999) odbyła się w Muzeum Diecezjalnym w Opolu.
Opole: Teatr Eko Studio, fot. Andrzej Czernik

Przez siedem lat teatr nie miał swojej stałej siedziby: przedstawienia odbywały się w Hotelu Weneda (1 Maja 77), na schodach przy kościele Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha (tzw. kościół „Na Górce”) albo w innych miejscach. W obecnej siedzibie pracuje od 2006 roku. Teatr nie ma stałego zespołu, występują w nim przede wszystkim aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego.

Teatr ma za sobą kilkadziesiąt premier, wyjazdy krajowe i zagraniczne. Wśród przygotowanych wydarzeń dwa zasługują na szczególną uwagę. Pierwsze z nich to Wesele, wesele (reż. Andrzej Czernik, prem. 30 września 2000, skansen – Muzeum Wsi Opolskiej), pierwsza plenerowa inscenizacja utworu Wyspiańskiego, bardzo dobrze przyjęta przez krytyków i widownię. Drugie: czteroczęściowa inscenizacja Chłopów Władysława Reymonta (reż. Andrzej Czernik, prem. kolejnych części: 23 września 2002, 10 lutego, 3 maja i 17 września 2003) – przedstawienie nagrodzono Złotą Maską w kategorii: reżyseria i rola męska (Antek – Mirosław Bednarek).

AUTOR: Hubert Michalak

kwiecień 2017

Armii Krajowej 4, 46-020 Opole | www.teatrekostudio.art.pl


POWIĄZANE SPACERY

BYŁ I JEST: HISTORIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ
TEATRALNEGO OPOLA

Copyright SPACEROWNIK TEATRALNY 2016. All Rights Reserved.

Design by Dominika Naziębły, Łukasz Gosławski. Powered by Wojciech Sowa.