Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.
x
X

ZAPLANUJ SWÓJ SPACER

POŻAR W BURDELU

ul. Chłodna 25

Pożar to kabaret opowiadający o aktualnych wydarzeniach Warszawy. Grupa nieraz szokująca niecenzuralnym językiem i wulgarnymi porównaniami. Teatr, który gościł na najważniejszych stołecznych scenach – od Teatru Polskiego, aż po Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego czy Studio. Potrafią zapełnić 500 osobową widownię. Od tego sezonu na warszawskiej Pradze.
Zespół zaczął działać w nieistniejącym Klubie Komediowym Chłodna 25. Mała salka w piwnicy Grzegorza Lewandowskiego mieściła może z 80 osób. Ale energia panująca na scenie rozbrajała kolejne warszawskie bomby. Każdy odcinek łączy się w cykl opowieści o Warszawie i jej mieszkańcach. To, co charakterystyczne dla Burdelu, to inteligentny żart i błyskotliwe riposty.
Pożar w burdelu powstał z inicjatywy historyka, varsavianisty i dziennikarza Macieja Łubieńskiego i dramaturga Michała Walczaka. Zajmowali się powstaniem warszawskim, konklawe, na którym wybrano papieża Franciszka, Pałacem Kultury i Nauki, tęczą na Placu Zbawiciela, polityką zarządzania śmieciami, żydowską tożsamością stolicy czy transformacją ustrojową. Stworzyli charyzmatyczne postacie – Budreltaty, granego przez Andrzeja Konopkę, HGW (prezydent Warszawy) z wyśmienitą Agnieszką Przepiórską i Doktora Janusza Faka (w tej roli Oskar Hamerski). Gościnnie występowali w Burdelu Andrzej Seweryn czy Maria Maj.
Laureaci „Wdechy” – nagrody kulturalnej gazety „Co jest grane”. 

POWIĄZANE SPACERY

SCENY ALTERNATYWNE.
SUBIEKTYWNY SPACEROWNIK
ARKADIUSZA GRUSZCZYŃSKIEGO
(część II)

Copyright SPACEROWNIK TEATRALNY 2016. All Rights Reserved.

Design by Dominika Naziębły, Łukasz Gosławski. Powered by Wojciech Sowa.