Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.
x
X

ZAPLANUJ SWÓJ SPACER

TEATR ROMA

ul. Nowogrodzka 49

Zbudowany w 1931 roku Dom Akcji Katolickiej „Roma” już przed II wojna światową był kinem. Posiadając jedną z nielicznych ocalałych po wojnie sal, niemal od razu stał się miejscem różnych wydarzeń artystycznych. 
W latach 1949–1966 był siedzibą Opery Warszawskiej - tu właśnie działał i reformował polską operę Bohdan Wodiczko (1961-1964). Od 1966 scena Operetki Warszawskiej, przekształconej w 1994 roku w Teatr Muzyczny „Roma” (klasyczny repertuar operetkowy rozszerzony został wtedy o dzieła operowe). W 1998 roku Roma stała się pierwszym w Polsce profesjonalnym teatrem musicalowym, bez stałego zespołu, grającym po polsku najsłynniejsze światowe dzieła tego gatunku. Tu miały swoją prapremierę dwa współczesne polskie musicale dla dzieci: Piotruś Pan z librettem Jeremiego Przybory i muzyką Janusza Stokłosy (2000) i Akademia Pana Kleksa na podstawie tekstów Jana Brzechwy z muzyką Andrzeja Korzyńskiego  (2007).  Od 2009 Roma ma kameralną scenę NOVA, gdzie prezentowane są inne formy teatralne związane z muzyką: piosenka literacka, poezja śpiewana, kabaret.

ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa | www.teatrroma.pl


Copyright SPACEROWNIK TEATRALNY 2016. All Rights Reserved.

Design by Dominika Naziębły, Łukasz Gosławski. Powered by Wojciech Sowa.