Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.
x
X

ZAPLANUJ SWÓJ SPACER

KLUB KOMEDIOWY

ul. Nowowiejska 1/3

Z urokliwego Jazdowa – po drodze obowiązkowo zaglądając do księgarni Prospero i kawiarni działających w Instytucje Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego - przenosimy się na plac Zbawiciela, czyli do mekki stołecznych hipsterów. Śniadania, spotkania biznesowe i leniuchowanie z książką płynnie przeradza się w intensywne, nocne życie. Stałym elementem Zbawiska stał się Klub Komediowy. Podobnie jak Pożar w burdelu, o którym przeczytacie niżej, Klub zaczynał swoją przygodę na Chłodnej 25 u Grzegorza Lewandowskiego, znanego warszawskiego restauratora. Od kilkunastu miesięcy działa na Placu Zbawiciela już jako samodzielne miejsce. Jest to jedyny taki klub w Polsce z własną sceną, barem i kawiarnią. Gęsty repertuar codziennie zaprasza na inne wydarzenia. Można też po prostu wpaść na kawę i ciasto.
Można więc tutaj zobaczyć teatry improwizowane (Klancyk, Hofesinka, Hulaj, Humbuk) stand-up, kabaret literacki (Fabularny przewodnik po), skecz show (Niektóre Długopisy Piszą Wolniej), koncerty, spektakle teatralne i inne inicjatywy sceniczne, które są nowością na warszawskiej scenie teatralnej i klubowej.
Prezentują się tu również formaty i spektakle, które są oryginalnymi produkcjami Klubu: Bitwa na dubbingi, Musical improwizowany, Mała gra o nic (teleturniej), czy Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej. Ten ostatni wpisuje się idealnie w ostatnie debaty o trudnej tożsamości III RP, ale też tożsamości Warszawy. W niedzielne poranki improwizują tu także dla dzieci, prowadząc warsztaty dla najmłodszych widzów.
W Klubie gościnnie występowali m.in. Janusz Gajos, Jacek Fedorowicz, Szczepan Twardoch, Marcin Masecki, Mariusz Szczygieł, Jakub Żulczyk.
Piszą o sobie: "Pokazujemy to, co najciekawsze w niezależnej komedii, robimy nowe rzeczy, eksperymentujemy, wypracowujemy formaty i czerpiemy  to, co najlepsze z przeszłości polskiej komedii".

POWIĄZANE SPACERY

SCENY ALTERNATYWNE.
SUBIEKTYWNY SPACEROWNIK
ARKADIUSZA GRUSZCZYŃSKIEGO
(część I)

Copyright SPACEROWNIK TEATRALNY 2016. All Rights Reserved.

Design by Dominika Naziębły, Łukasz Gosławski. Powered by Wojciech Sowa.