Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.
x
X

ZAPLANUJ SWÓJ SPACER

ZABRZE – GLIWICE

10,862 km
Autor: Andrzej Linert
 • 1.

  TEATR NOWY | pl. Teatralny 1

  Do Teatru Nowego w Zabrzu z Katowic najwygodniejszy dojazd jest pociągiem relacji Częstochowa – Gliwice. Wsiadając w Katowicach po kilkudziesięciu minutach wysiadamy w Zabrzu i spacerkiem w ciągu kilku minut jesteśmy na pl. Teatralnym. Istnieje również możliwość skorzystania z linii autobusowej nr 840 lub nr 870, obie na trasie Katowice ul. Mickiewicza – Zabrze ul. Geothego. Wysiadając w Zabrzu na ul. Geothego, na pl. Teatralny udajemy się pieszo lub przesiadamy się i podjeżdżamy jeden przystanek autobusami m. in. nr 7, 14, 20, 81, 83, lub 86.
  Z Zabrza do Gliwic ponownie możemy dostać się pociągiem relacji Częstochowa – Gliwice, ewentualnie być może najwygodniej autobusem nr 840. Wsiadamy na przystanku Zabrze Geothego i wysiadamy na przystanku Gliwicki Teatr Muzyczny.
 • 9,412 km
  2h 51min
 • 2.

  GLIWICKI TEATR MUZYCZNY | ul. Nowy Świat 55/57

  Ten ostatni mieści się w pochodzącym z przełomu XIX i XX w. byłym Domu Strzelców gliwickiego Bractwa Kurkowego przy ul. Nowy Świat 55/57. Równocześnie od 1996 r. dodatkowo dysponuje przystosowanymi do występów Ruinami Teatru Miejskiego przy ul. Przyjaźni 18 – przedwojennego Teatru „Viktoria” oraz salami widowiskowymi „Kina Amok – Scena Bajka” przy ul. Dolnych Wałów 3. Z centrum Gliwic do siedziby Gliwickiego Teatru Muzycznego najwygodniej dojechać można  linią autobusową „A4”.
 • 1,45 km
  26 min
 • 3.

  TEATR „VIKTORIA” | al. Przyjaźni 18

  Gliwice posiadają jedną z najstarszych tradycji teatralnych na Górnym Śląsku. Udokumentowane ślady gościnnych występów sięgają ostatniego ćwierćwiecza XVIII stulecia, a już w latach czterdziestych XIX w. odnotowujemy tutaj niemal coroczne prezentacje niemieckich zespołów teatralnych. W Gliwicach najwcześniej też na terenie przemysłowego Górnego Śląska pojawił się pierwszy stały zespół teatralny już pod koniec XIX w., wraz z powstałym w 1890 r. budynkiem Teatru „Viktoria”.
  CZYTAJ DALEJ